|  | 

Blog

Atrakcje turystyczne Warszawy

Nikt chyba nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że Warszawa to jedno z najatrakcyjniejszych polskich miast. Jej atrakcyjność nie należy rozpatrywać jednak tylko i wyłącznie pod względami ekonomicznymi w myśl powiedzenia „Warszawa przyjmie wszystko” choć oczywiście w stwierdzeniu tym jest wiele prawdy. Traktować ją należy w sposób wyjątkowy, nie tylko ze względu na fakt, że jest stolicą Polski. Jej wyjątkowość podkreślają bowiem liczne atrakcje turystyczne z którymi mogą zapoznać się tłumnie do niej przybywający turyści z Polski jak i zagranicy – turystyczna mapa Warszawy jest bardzo imponująca. Największe atrakcje turystyczne Warszawy to przede wszystkim Zamek Królewski spełniający równocześnie rolę Muzeum Narodowego, w którym możemy poznać jakże ciekawą historię naszego kraju, poznać zbiory archeologiczne stanowiące o historii tego wyjątkowego miejsca. Nie inaczej jest w przypadku kolejnej – Pałacu Kultury i Nauki który góruje nad miastem. Wspinając się na najwyższe jego piętra można rozkoszować się przepiękną panoramą miasta. Osoby ceniące spokój, lubiące spacerować również znajdą coś więcej dla siebie niż wspomniany na początku Zamek Królewski –  Łazienki Królewskie będące letnią rezydencją ostatniego polskiego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zwiedzając je z pewnością zanurzymy się w przeszłości i zachwycimy pięknem zamkowych ogrodów.

atrakcje-turystyczne-warszawy

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów.

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.