|  | 

Blog

Birma wycieczki

Birma jest krajem położonym w Azji Południowo-Wschodniej, nad Morzem Andamańskim i Zatoką Bengalską. Jej powierzchnia wynosi około 678 km2, a liczna ludności około 51 mln. Birma wycieczki jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie. W ostatnich lata państwo jest coraz bardziej popularne turystycznie. W Birmie można zobaczyć niezwykłe świątynie i wspaniałą przyrodę. Do Birmy najlepiej wybrać się między listopadem, a marcem. Wtedy jest mała ilość opadów i nie jest za gorąco. Z kolei w lipcu sierpniu i wrześniu jest gorąco i wilgotno. Do Birmy można dostać się samolotem. Trzeba pamiętać, że granice z Bangladeszem, Indiami, Laosem i Chinami są zamknięte. Jedną z największych atrakcji jest starożytne miasto Pagan. Miasto położone jest w środkowej części Birmy i słynie z buddyjskich świątyń i klasztorów. Pagan można zwiedzać poruszając się rowerem lub rikszą. Inną ciekawą atrakcją jest wygasły wulkan Puppa. Warto odwiedzić największe miasto Birmy – Ragun. Początki miasta sięgają XI wieku, a od połowy XIX wieku było kolonią angielską.

birma-wycieczki

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów.

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.