|  | 

Blog

Czy warto wybrać kierunek turystyka i rekreacja?

Po skończonej szkole, jeśli chcemy wybrać się na studia, warto udać się na kierunek zgodny z naszymi zainteresowaniami. Powinien on zapewnić nam dobrą pracę i bezpieczną przyszłość. W zależności od naszych cech charakteru, wiedzy oraz zdolności, uczelnie wyższe oferują spory wybór.
Jeśli mamy zamiłowanie do podróżowania,predyspozycje do nauki języków obcych, jesteśmy kreatywni i lubimy poznawać nowych ludzi warto wybrać się na kierunek turystyka i rekreacja. Mamy do wyboru naukę w trybie zaocznym bądź stacjonarnym. Studia te przygotują nas do pracy m.in. w branży turystycznej i hotelarskiej w kraju, jak i zagranicą. W trakcie nauki czekają nas praktyki zawodowe w Polsce jaki i po za jej granicami. Dzięki nim udoskonalimy język oraz zdobędziemy cenne doświadczenie. Z dyplomem w ręku po zatrudnienie możemy się udać do biura podróży. Będziemy tworzyć oferty dla klientów, współpracować z centrum rezerwacji a także podróżować, sprawdzając warunki w które wysyłamy naszą potencjalną klientele. Oprócz tego, praca czeka na nas również w hotelach np. na stanowisku menadżera lub możemy zostać pilotem wycieczek czy też rezydentem w wybranym przez nas kraju.
Studia jak i praca na pewno są bardzo ciekawe i rozwijające. Jeśli ktoś chce połączyć hobby jakim jest podróżowanie z zarobkiem, to ten rodzaj pracy jest jak najbardziej dla niego.

czy-warto-wybrac-kierunek-turystyka-i-rekreacja

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów.

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.