|  | 

Blog

Gdynia

Gdynia nie jest raczej miastem, do którego ludzie zjeżdżają się w celach turystycznych. Miasto jest bardzo młode, nie ma jeszcze nawet 100 lat, nie ma więc tam zbyt wielu imponujących zabytków, jednak dzięki polityce gdyńskich władz i kreatywności mieszkańców już wkrótce turystyczna atrakcyjność miejscowości może znacząco wzrosnąć.
Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat powstały w Gdyni dwa niezmiernie interesujące muzea: Muzeum Motoryzacji oraz Muzeum Emigracji. Wcześniej na terenie miasta działały Muzeum Marynarki Wojennej i Muzeum Miasta Gdyni, jednak jeśli mam być szczery – ekspozycje które się w nich znajdują raczej nie powalają.
Turystyka w Gdyni stale się rozwija. Co więcej miasto kusi coraz bogatszą ofertą kulturalną. Organizuje festiwale muzyczne europejskiego formatu, oraz arcyciekawe wydarzenia w rodzaju pokazów lotniczych, na które zjeżdżają się gapie z całej polski.
Na bulwarze coraz częściej słychać języki obce. Zagranicznych turystów przyciąga również unikalna modernistyczna architektura.

gdynia

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów.

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.