|  | 

Blog

JELENIA GÓRA

Początki Jeleniej Góry jak chce polska tradycja przypisuje się Bolesławowi Krzywoustemu,?ale początek dzisiejszej Jeleniej Góry miał miejsce gdzieś w połowie trzynastego wieku.
Miasto położone jest malowniczo w Kotlinie Jeleniogórskiej a naokoło widać urocze krajobrazy gór?w samym mieście jest, co zwiedzać: klasycystyczny ratusz, mury obronne, kościoły? prześliczna urokliwa starówka z arkadami, na której roi się od restauracji i kawiarni?z Jeleniej Góry można sobie robić wycieczki, co do ciekawszych miejsc w okolicy?do Karpacza, do Szklarskiej Poręby?do miejscowości gdzie są ciekawe kompleksy pałacowe (Łomnica, Bukowiec, Siedlęcin, Mysłakowice)
W Cieplicach jeleniogórskich są pawilony zdrojowe i Długi Dom,który powstał w 1537 roku jako pierwsza budowla świecka na tym terenie ?w uzdrowisku wybudowano także teatr zdrojowy i galerię(1798-1800 r.). obecnie scena ta należy do Zdrojowego Teatru Animacji?
Niedaleko jest też średniowieczny zamek Chojnik wzniesiony na górze o tej samej nazwie. Jest tu funkcjonujące do dziś schronisko turystyczne.

jelenia-gora

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów.

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.