|  | 

Blog

Lotnisko Gdańsk zyskuje

Lotnisko Gdańsk zyskuje

Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów. Wiadomość o tym zbiegła się z przewiezieniem przez Wizz Air sześciu milionów pasażerów na swoich trasach z/do Gdańska.

Z Gdańska w świat gwiazdy filmów porno

Mieszkańcy Pomorza z lotniska Gdańsk mają dzięki węgierskiemu przewoźnikowi tanie loty do Turku w Finlandii, Paryża we Francji, Eindhoven w Holandii, Cork w Irlandii, do iemieckich miast: Dortmundu, Hamburga i Kolonii, w Norwegii do Alesund, Bergen, Haugesund, Oslo, Stavanger i Trondheim, w Szwecji do Sztokholmu, Goeteborgu i Malme. Wizz Air serwuje też z Gdańska cieszące się popularnością tanie loty do Barcelony, portów lotniczych Wielkiej Brytanii: Doncaster/Sheffield, Glasgow Prestwick, Liverpoolu i Londynu Luton oraz na włoskie lotniska w Rzymie i Mediolanie.

Gdański sezon letni 2013 r. z Wizz Air

Węgierski niskokosztowy przewoźnik na najbliższy sezon letni przygotował i powiększył swoją ofertę z gdańskiego lotniska. Do Bergen będzie można latać pięć razy w tygodniu, do Haugesund trzy, aż czternaście lotów będzie do Londynu Luton, pięć do Malmo, siedem do Oslo i trzy do Trondheim. Wcześniej, bo już od kwietnia, z przewoźnikiem Wizz Air trzy razy w tygodniu, zamiast dwóch, będziemy tanio latać do Alesund.

Wzajemny sentyment

Linie lotnicze Wizz Air mają swój znaczny wkład w rozwój polskiego lotnictwa i turystyki. Może się pochwalić nagradzanym serwisem, profesjonalną załogą, 77 polskimi trasami, dumna jest z satysfakcjonującego i udanego partnerstwa z siedmioma polskimi portami lotniczymi. Sam przewoźnik ośmiela się mówić o sobie, że jest prawdziwie polską tanią linią lotniczą. My z kolei wiążemy też swoje nadzieje z zapowiedzianym czwartym samolotem Wizz Air w Gdańsku, związane są one z rozwojem turystyki i bardzo potrzebnymi miejscami pracy, jakie dzięki niemu zyskamy. Kiedy osiem lat temu węgierskie linie lotnicze wkraczały na nasz rynek zaczynały praktycznie od zera, a dziś posiadając 42% udziału przoduje na rynku przewozów lotniczych na Pomorzu. Lotnisko Gdańsk jest linii lotniczych Wizz Air drugą bazą w Europie pod względem ilości oferowanych przez nią połączeń.

Z Wizz Air w góry

Węgierski przewoźnik otwiera się też na inne formy działalności. Współpracuje m.in. z oferującym zimowe wypady w Alpy i Pireneje portalem. Dzięki oferowanym przez przewoźnika przelotom, tygodniowe wypady do narciarskich kurortów są naprawdę tanie. Atrakcyjna cena przelotu zawiera bowiem opłatę za bilet lotniczy wraz z nadanym sprzętem sportowym, zakwaterowanie, transfer do miejsca zakwaterowania, karnety na stoki i ubezpieczenie turystyczne.

lotnisko-gdansk-zyskuje

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.

  • Nowe Dreamlinery – szansą dla Lotu

    Nowe Dreamlinery – szansą dla Lotu

    Nowe Dreamlinery – szansą dla Lotu W tym roku Lot zdecydował się na odnowienie tanich lotów do Pekinu. To miasto jest bardzo ważnym ośrodkiem turystycznym a także jest to duże centrum biznesowe. W związku z połączeniem z Pekinem, Lot zrezygnował z lotów do Hanoi, które nie były opłacalne. Nie wiadomo czy Pekin przyniósłby oczekiwane zyski