|  | 

Blog

Na południe od Gdańska

Gdy skierujemy się na południe od Gdańska, w stronę Kartuz i Kościerzyny, znajdziemy się na terenie Szwajcarii Kaszubskiej, krainy mnóstwa jezior i malowniczych, morenowych wzgórz porośniętych bujnym lasem. To świetne miejsce, jeśli chcemy wypocząć na łonie natury. Znalezienie noclegu nie powinno być kłopotliwe. Miejscowi już dawno zdali sobie sprawę z tego, że turystyka może przynieść im niemały dochód, więc nawet jeśli nie uda nam się znaleźć hotelu, to zawsze możemy znaleźć kwaterę na terenie prywatnego gospodarstwa. Co można robić na Kaszubach? Okoliczne jeziora stanowią przede wszystkim raj dla wędkarzy – są pełne ryb i nie jest trudno nad nie dotrzeć. Wokół jezior zorganizowane są też często kąpieliska. Szwajcarię Kaszubską można zwiedzać też rowerem lub pieszo. Jeśli lubimy tą formę spędzania czasu, to jest to zdecydowanie dobre miejsce. Możemy też wypożyczyć kajak i udać się na przykład na spływ Radunią. Lepiej tą trasę pokonywać kajakiem dwuosobowym, bo po drodze czekają nas przenoski.

na-poludnie-od-gdanska

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów.

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.