|  | 

Blog

Nad morze czy w góry?

Wybierając miejsce na rodzinny urlop często stajemy w martwym punkcie już na początku – gdzie właściwie pojechać? Kusi zarówno słoneczna plaża jak i zieleń górskich lasów. Czym kierować się przy wyborze?

Istotna jest przede wszystkich data wyjazdu. Amatorzy morskich kąpieli powinni planować urlop w lipcu i sierpni, ponieważ wtedy temperatura wody i powietrza sprzyja takiej formie wypoczynku. W najgorętszych miesiącach natomiast uważajmy podczas pieszych wycieczek – zwłaszcza jeśli w naszym towarzystwie znajdują się osoby starsze lub dzieci. Nie trudno o udar słoneczny lub omdlenie spowodowanie odwodnieniem organizmu. Turystyka rodzinna to przede wszystkim dodatkowe atrakcje. Plażowanie lub chodzenie po górach w pewnym momencie znudzi się każdemu dziecku. Szukajmy więc miejsc, które będą urozmaiceniem – parki rozrywki, muzea i skanseny.

Wyboru trzeba dokonać rozsądnie i w porozumieniu z wszystkimi zainteresowanymi. Unikniemy w ten sposób 2 tygodni wysłuchując żali niezadowolonego członka rodziny.

nad-morze-czy-w-gory

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów.

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.