|  | 

Blog

Pieniądze z turystyki

Mieszkańcy nadmorskich kurortów, mimo że dobrze zarabiają na turystach, raczej za nimi nie przepadają. Turyści bywają hałaśliwi, kłótliwi, miewają skłonności do śmiecenia i aroganckiego zachowania, jednak nie da się ukryć, że gdyby turystyka z takich miejscowości zniknęła – poziom życia mieszkańców radykalnie by się pogorszył. Niemały odsetek mieszkańców miasteczek takich jak Władysławowo, Hel czy Jastarnia utrzymuje się wyłącznie z turystów – w sezonie letnim otwierają stragany z pamiątkami, punkty gastronomiczne i tym podobne małe przedsiębiorstwa, które zapewniają im zyski wystarczające, aby utrzymać się z nich przez resztę roku. Ludzie zarabiają też dobre pieniądze wynajmując kwatery. To, że turystyka przynosi niemały dochód widać gołym okiem. W samym Helu, mimo że miasto należy do najszybciej wyludniających się w Polsce, cały czas buduje się nowe budynki, apartamentowce, ma również powstać wielopiętrowy hotel. Miasto stale pięknieje i staje się coraz bardziej turystycznie atrakcyjne.

pieniadze-z-turystyki

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów.

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.