|  | 

Blog

Polak w podróży – brak schabowego zawsze jest powodem do narzekań?

Po sezonie urlopowo wakacyjnym spotykam się to z jednymi to z drugimi znajomymi i dowiaduję się że byli oni w jakieś zamorskiej podróży w dalekiej krainie, gdzie było słonce i plaża piaszczysta i drinki z palemką i basen i hotel ekskluzywny ujędrnianie biustu.

Ze szczerym zainteresowaniem pytam co widzieli ciekawego, co przeżyli, co jedli, jakie mają wrażenia. I zaczynam wysłuchiwać narzekania, a to że to nie tak jak miało być, a to że było za ciasno, za ciepła woda, za zimna woda no i oczywiści że wszystko było by w miarę ok gdyby nie fakt, że przez 2 tygodnie nikt ich nie uraczył schabowym z ziemniaczkami i suróweczką.
Cały czas w kółko to „ich” jedzenie musieli jeść! Ludzie czy tylko ja tak mam, że cieszę się z każdego wyjazdu i każdą najmniejszą niewygodę traktuję jak niesamowitą możliwość poznania nowego miejsca i nowej kultury. Że to dla mnie niebiańska rozkosz móc spróbować nowych nieznanych smaków. Poznać nowe produkty, dania, rozkoszować się lokalnymi specjałami, których w Polsce nie uraczę? Czy tylko ja lubię trud i znój podróży? Czy tylko ja nie tęsknię za skapciałym schabowym i ziemniaczkami?!!! Przecież możliwość podróży i zwiedzania to nie kara czy zsyłka jakaś za karę. To czysta przyjemność i ogromna szansa poznania i doświadczenia czegoś nowego i nieznanego. Mnie w podróży tak bardzo interesują nowe smaki i nowe potrawy, że zawsze zajmuję się ich fotografowaniem. Fotografia kulinarna w podróży to dla mnie ważny element całej wyprawy. Taka fotografia potraw znakomicie potem pozwala zaprezentować szerszemy gronu jakie potrawy jadłam i jak się one prezentowały.

Nowe potrawy, które możemy poznać podczas wycieczek mogą okazać się najwspanialszymi jakie do tej pory jedliśmy. Dlaczego Polaku boisz się próbować tego co nieznane i tak rozpaczliwie trzymasz się tego znanego kotleta schabowego, który przecież wcale nie jest smaczny.

polak-w-podrozy-brak-schabowego-zawsze-jest-powodem-do-narzekan

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów.

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.