|  | 

Blog

Praga

Jednym z najpiękniejszych miast jakie miałem w życiu przyjemność odwiedzić jest stolica Czech – Praga. Czesi to rzeczywiście bardzo sympatyczny naród. Otwarty, pomocny, uśmiechnięty i serdeczny, choć oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że owa serdeczność jest w dużej mierze spowodowana tym, że turystyka przynosi im niemałe dochody.
W Pradze spędziłem tylko kilka dni i niestety nie udało mi się zobaczyć wszystkiego co bym chciał. Zaliczyłem oczywiście most Karola, widok ze wzgórza Petrzyn i katedrę świętego Wita (tą ostatnią jednak tylko z zewnątrz – tłum był taki, że żeby dostać się do środka musiałbym poświęcić pół dnia na stanie w kolejce). Przy okazji byłem też na wystawie rysunków Salvadora Dali i Alfonsa Muchy – to była jedyna płatna wystawa, na którą się skusiłem. Odwiedziłem też Muzeum Kampa.
Następnym razem koniecznie muszę odwiedzić praskie Zoo, zobaczyć katedrę św. Wita od wewnątrz i zajrzeć do czeskiego muzeum narodowego. Chętnie wybrałbym się też na wycieczkę po praskich podziemiach.

praga

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów.

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.