|  | 

Blog

Przeciętny turysta

Branża turystyczna kojarzy nam się z przepływem wielkich pieniędzy, które ludzie zostawiają w kurortach, hotelach, sklepach z pamiątkami, restauracjach i wielu innych miejscach. Ale czy turystyka to gałąź gospodarki, dzięki której da się zarobić dużo?

Jak mówi stare porzekadło: na wszystko znajdzie się klient. Czy na pewno? Od jakiegoś czasu możemy zaobserwować wzrost wymagań przeciętnego turysty względem jakości usług oferowanych przez ludzi organizujących ich urlopy. Już nie wystarcza, aby łóżko w hotelu było czyste i pościelone. Ono musi być wygodne, obleczone we wzorzyste poszewki, na których aż chce się położyć. Obsługa ma być miła na tyle, że jest w stanie znieść nawet nasze największe fanaberie. Jedzenie również powinno cieszyć nasze podniebienie, a nie tylko zaspokajać głód. I nie są to wcale wymagania osób, które na swoich wakacjach nie liczą się z wydawaną gotówką. Ten trend dociera już do przeciętnego konsumenta usług turystycznych. Pozwala mu na to duża konkurencja i pewność, że zawsze może zrezygnować, aby poszukać odpowiedniego dla siebie miejsca do wypoczynku.

przecietny-turysta

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów.

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.