|  | 

Blog

Skoki spadochronowe

Większość ludzi skoki spadochronowe postrzega jako sport niebezpieczny i drogi. Mimo, że zainteresowanie skokami ze spadochronem wzrasta to i tak w naszym kraju osób uprawnionych do samodzielnego skakania jest bardzo niewiele. Teoretycznie taką osobą może zostać każdy z nas ale w praktyce… Największymi przeszkodami poza kwestiami zdrowotnymi (swoją drogą – nie ma obowiązkowych badań, każdy musi zadbać sam o siebie) może okazać się oczywiście strach i kwestie finansowe. Podstawowe szkolenie to koszt rzędu 4-5 tysięcy złotych a to dopiero początek naszych wydatków związanych z tym niestandardowym hobby. Później każdy samodzielny skok może kosztować do nawet 150 zł w zależności od aeroklubu, cena zawiera zwykle miejsce w samolocie oraz ewentualne wypożyczenie spadochronu. Najczęściej wybieraną formą skoku jest jednak skok w tak zwanym tandemie. Skaczemy wtedy razem z instruktorem, który jest „kierowcą” naszego spadochronu a my pełnimy rolę jego pasażera. Taka rozrywka może nas kosztować tak 800 zł jak i 1500 zł. Jeśli już jesteśmy takimi szczęściarzami i stać nas na taką formę spędzania wolnego czasu pozostaje tylko pokonać swój strach i rozpoczynać swoją przygodę ze spadochronem.

skoki-spadochronowe

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów.

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.