|  | 

Blog

Suwalszczyzna – niesamowity rejon Polski

Na północno-wschodnim krańcu naszego kraju leży obfity w jeziora obszar zwany Suwalszczyzną. Skądinąd warto tu niejako przy okazji wspomnieć o Pojezierzu Suwalskim, które charakteryzuje się ogromnym pięknem i specyficznym klimatem, który da się od razu wyczuć, będąc w tamtych stronach – już niekoniecznie nawet turystycznie, ale będąc choćby i przy okazji.

Obszar ten jest doprawdy niesamowity. Cechuje się dużym zróżnicowaniem terenowym. Ogromne pagórki i liczne wzniesienia, a gdzieniegdzie gruzowiska – robią spore wrażenie. Znajdzie się też i wyciąg narciarski.

Warte odwiedzenia są z pewnością miejsca takie jak: Góra Cisowa, Góra Jasionowa, najgłębsze w Polsce jezioro Hańcza, miejscowość i jezioro Wigry (i klimatyczny klasztor na pobliskim – w stosunku do nadjeziornego pola namiotowego – wzgórzu), same miasto powiatowe Suwałki (nie tylko z uwzględnieniem centrum).

Dodatkowo, miastem, do którego warto zajrzeć, będąc już na Suwalszczyźnie, są niewątpliwie Sejny, gdzie odnajdziemy między innymi frapujący park i zabytkowy kościół. Turystyka tu to prawdziwa przyjemność.

suwalszczyzna-niesamowity-rejon-polski

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów.

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.