|  | 

Blog

Sydenham

Na rzecz reform sugerowanych przez Raport lorda Durhama działał też ówczesny brytyjski minister spraw wewnętrznych, George Grey (1799 ? 1882), zwolennik idei utworzenia odpowiedzialnych rządów kolonialnych i przyznania im większych uprawnień. W 1846 r. oświadczył on, że rządy w Brytyjskiej Ameryce Północnej winny opierać się na dążeniach mieszkańców tamtejszych kolonii, na większości parlamentarnej. Sugerował w pełni odpowiedzialny przed Zgromadzeniem Narodowym system dla spraw wewnętrznych kolonii, oparty na modelu brytyjskim. Postulaty zwolenników reformy zostały wprowadzone w Kanadzie w życie w połowie XIX w za czasów lorda Elgina (1811 ? 1863), zięcia lorda Durhama, gubernatora generalnego Kanady w łatach 1847 ? 1854. Gdy w 1848 r. zwolennicy reformy zdobyli większość w Zgromadzeniu Narodowym, Elgin, zgodnie z zasadą odpowiedzialnego rządu, wezwał przywódców zwycięskiego stronnictwa, Roberta Baldwina i Louisa Lafontaine’a, do utworzenia nowego gabinetu. Po raz pierwszy w swej historii otrzymała wówczas Kanada upragniony od dawna system rządowy, oparty na większości parlamentarnej i zasadzie odpowiedzialności przed Zgromadzeniem Narodowym. Odtąd już stale o składzie rządu decydowała większość parlamentarna.

sydenham

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów.

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.