|  | 

Blog

SZTUM

Sztum chyba najbardziej kojarzony jest z Krzyżakami. To w tutejszym zamku wypoczywał przed i po polowaniach wielki mistrz zakonu krzyżackiego znany z historii Ulrich von Jungingen?tu była jego letnia rezydencja?z dawnej twierdzy przetrwała do dziś tylko część budowli i murów (zwiedzanie bezpłatne)., A w wyremontowanym skrzydle gotyckiego zamku można spotkać któregoś z członków Bractwa Rycerskiego. Organizowane przez Bractwo latem pokazy wielkich turniejów rycerskich w strojach polskich rycerzy i krzyżaków. Naprawdę turnieje wyglądają arcyciekawie?a jeśli nawet nie będzie dane natrafić na taki turniej to i tak warto odwiedzić zamek, bo zdawałoby się, że w tak egzotycznym otoczeniu nikt nie spodziewałby się na krzyżackim zamku siedziby Koła Zainteresowania Kulturą Indian. Zbiory strojów indiańskich są doprawdy imponujące. A od czasu do czasu przy odrobinie szczęścia można obejrzeć autentyczny taniec rdzennych mieszkańców Ameryki.
Sztum jest bardzo malowniczo położony między dwoma jeziorami: Zajezierskim zwanym też Sztumskim i Borlewickim.

sztum

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów.

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.