|  | 

Blog

Trójmiasto

Dla Trójmiasta, jako zespołu ośrodków położonych nad morzem, turystyka była, jest i będzie niezmiernie ważna. Tradycyjnie z tą gałęzią gospodarki kojarzony jest przede wszystkim Sopot, stanowiący jeden z najbardziej w naszym kraju znanych kurortów wypoczynkowych. To miasto dzięki plaży, molu, oraz bogatemu życiu nocnemu przyciąga całe rzesze ludzi. Preferują je głównie zamożni, bo ceny są w nim bardzo wysokie, przynajmniej jak na polskie warunki.
W Gdańsku najbardziej obleganym przez turystów miejscem jest starówka. Na ul. Długiej, Mariackiej czy w okolicach Neptuna zawsze są tłumy. Słychać najróżniejsze języki – oprócz polskiego najczęściej niemiecki. Mnóstwo przyjezdnych spaceruje też nad Motławą i odwiedza tutejsze muzea – Muzeum Morskie na Ołowiance czy jeden z najbardziej charakterystycznych budynków Gdańska – Żuraw.
Najmniej z turystyką kojarzy się Gdynię, jednak również ona staje się stopniowo coraz bardziej atrakcyjna dla przyjezdnych. Przede wszystkim ze względu na coraz bogatszą ofertę kulturalną.

trojmiasto

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów.

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.