|  | 

Blog

Turystyka medyczna – nowa moda

Konieczność skorzystania z usług lekarza, którejkolwiek ze specjalności nie kojarzy się z przyjemnością. A w przypadku niektórych krajów zachodnich jest również bardzo znaczącym wydatkiem w domowym budżecie. Stąd wśród mieszkańców, co droższych państw, szczególnie skandynawskich, pojawił się pomysł na wyjazdy na leczenia za granicę. Tam gdzie przy całkiem niezłym poziomie usług, który często dorównuje miejscowej służbie zdrowia, są o wiele niższe koszty.
Polska – leczenie i zwiedzanie

Jednym z celów takich wycieczek od niedawna stała się Polska. Odkąd weszliśmy z dużą szybkością w obszar gospodarki kapitalistycznej, pojawiło się u nas wiele prywatnych kliniki, szpitali oraz małych gabinetów lekarskich. Wszystkie one oferują szeroki zakres usług medycznych w cenach, które dla przybyszy ze Szwecji i Norwegii mogą zostać uznane nawet za śmiesznie niskie.

Początkowo turystyka połączona z leczeniem była jedynie obszarem zainteresowania drobnej grupy oszczędnych, ale gdy dojrzano potencjał tego rozwiązania, pojawiło się mnóstwo agencji oferujących możliwość wyjazdu za granicę w celu podreperowania zdrowia, a jednocześnie przy okazji oferujących również zwiedzanie polskich miast i zabytków.
Obszary turystyki medycznej

Turystyce medycznej podlega przede wszystkim stomatologia, która w krajach zachodnich podobnie jak u nas jest w dużym stopniu sprywatyzowana, a także bardzo droga. W praktyce turyści spędzają pierwszy dzień lub dwa na fotelu stomatologicznym, nawet po kilka godzin, a następnie wyruszają na zwiedzanie okolicznych atrakcji. Na czas pobytu są zakwaterowani w hotelach o wysokim standardzie.

W ostatnim czasie do stomatologii dołączają chirurgia plastyczna oraz chirurgia ogólna. Ponieważ operacje upiększające nie są w żaden sposób refundowane, więc różnica w koszcie w Polsce oraz w Skandynawii potrafi być bardzo duża. Głównymi celami wypraw są w tym przypadku Trójmiasto z racji swojej bliskości oraz szerokiego dostępu do prywatnych klinik chirurgicznych oraz Warszawa, ze względu na wysoką jakość usług na europejskim poziomie. Oba te miasta posiadają również swoją długą historię, stąd są w stanie zaoferować wiele dla zainteresowanych starą architekturą i muzeami.

Wykonywane zabiegi z zakresu chirurgii kosmetycznej to wszelkiego rodzaju korekty twarzy biustu oraz modelowania ciała przez liposukcję. W obszarze chirurgii ogólnej są to przede wszystkim zabiegi tak zwanej chirurgii jednego dnia, czyli operacje przepuklin, leczenie żylaków kończyn dolnych oraz drobne zabiegi chirurgiczne. W takim przypadku nie ma konieczności przebywania w klinice, a pacjent może niemal od razu wyjść i poświęcić się poznawaniu naszego kraju.
Turystyka wewnątrzkrajowa

Turystyka medyczna występuje również na obszarze samej Polski. Coraz częściej pacjenci decydują się na przebywanie nawet dużych odległości dla dostania się do renomowanego ośrodka zdrowia. Jednak w tym wypadku aspekt typowo krajoznawczy jest zazwyczaj mało istotny.

turystyka-medyczna-nowa-moda

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów.

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.