|  | 

Blog

Ukraińskie Karpaty

Jedną z najciekawszych wypraw w moim życiu była wizyta w ukraińskich Karpatach. To naprawdę niesamowite miejsce – góry urodą absolutnie nie ustępują polskim, a tereny są znacznie bardziej dzikie i dziewicze. Turystyka górska na Ukrainie dopiero raczkuje, nie wszędzie są wyznaczone piesze szlaki, schroniska są nieliczne, często nocować trzeba w dość dziwnych miejscach. Gdy np. chce się przejść granią Czarnochory pierwszy nocleg wypada w starym polskim obserwatorium na szczycie Pop Iwan. Miejsce tym ciekawsze, że w okresie międzywojnia w tym miejscu przebiegała polska granica. Po drodze da się jeszcze znaleźć kilka wiekowych słupów granicznych.
W górach tych możemy spotkać rdzenną ludność – Hucułów. To niesamowicie sympatyczni ludzie, choć ich wygląd może nieco odstręczać- wielu z nich ma niestety ewidentne problemy z uzębieniem. Ciekawym zjawiskiem są huculskie konie. Są dużo mniejsze od naszych i potrafią z łatwością poruszać się po górach. Widywaliśmy ślady kopyt w miejscach trudno dostępnych nawet dla człowieka.

ukrainskie-karpaty

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów.

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.