|  | 

Blog

W Portugalii

Polacy, którzy rzadko kiedy wyjeżdżają za granicę, nieczęsto zdają sobie sprawę, jaki zasięg i rozmach ma nasza rodzima turystyka od czasu gdy nasz kraj został członkiem Unii Europejskiej. Do mnie osobiście dotarło to podczas wizyty w Portugalii, gdzie nie tylko spotkałem mnóstwo Polaków, ale też np. mogłem kupić przewodnik po Porto po polsku – był dostępny na straganie. Obok niego były wersje rosyjska, niemiecka, francuska i angielska, nie było np. czeskiej czy hiszpańskiej – to wiele mówi o tym, jak wielu Polaków podróżuje.
Ciekawe, że mamy jako naród naprawdę dobrą opinię wśród Portugalczyków. Widywałem nawet tubylców w czerwonych koszulkach z białym orłem (to było tuż po Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej, które organizowaliśmy do spółki z Ukrainą, więc prawdopodobnie były to pamiątki przywiezione z tamtej imprezy). Spotkaliśmy też restauratora, który popisywał się przed nami znajomością polskich łamańców językowych („W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”) – miał przyjaciela Polaka, który go ich nauczył.

w-portugalii

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów.

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.