|  | 

Blog

Wycieczki piesze

Od dziecka jedną z moich ulubionych form spędzania wolnego czasu jest turystyka piesza. Cała moja rodzina należała do Polskiego Towarzystwa Turystyki Krajoznawczej. Już gdy miałem kilka lat matka zabierała mnie na wycieczki piesze, uczyła czytać mapy i odnajdywać szlaki. Gdy zamieszkałem w Trójmieście bardzo szybko odkryłem, ile do zaoferowania pieszemu turyście mają tutejsze okolice. Najpierw przemierzyłem żółty szlak trójmiejski, potem czerwony, motławski – jednego dnia pokonałem wówczas ok. 36 km wędrując z Gdańska do Tczewa. Na własnych nogach przemierzałem i nadal przemierzam tutejsze lasy i wzgórza morenowe.
Oczywiście nie stronię od innych form turystyki. Lubię jeździć na rowerze, pociągiem, samochodem, czy latać samolotem, jednak pokonanie jakiejś trasy pieszo daje mi chyba największą satysfakcję. Takie podróżowanie pozwala naprawdę poczuć przebytą odległość, dokładnie przyjrzeć się przemierzanej okolicy, a co więcej – nie ma nic przyjemniejszego niż porządny posiłek po długiej wędrówce.

wycieczki-piesze

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów.

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.