|  | 

Blog

Wycieczki szkolne – Bydgoszcz

Z wizytą w skansenie
Skanseny to specyficzne muzea, a ich zwiedzanie może dostarczyć wiele radości i dużym, i małym turystom. Wystawy na wolnym powietrzu mają przecież swą specyfikę, a fakt, że ich zwiedzanie można połączyć z rekreacją na świeżym powietrzu, jest ich wielkim walorem. W wielu skansenach można skorzystać z dodatkowych atrakcji, dzięki czemu tego typu placówki są bardzo chętnie odwiedzane przez wycieczki szkolne. W jaki sposób można tu spędzić wolny czas? Zwiedzanie zabytków dawnej architektury ludowej oraz poszerzanie wiedzy na temat ginących zawodów-oto podstawowe zajęcie. W skansenach można jednak korzystać i z innych ofert. W wielu placówkach tego typu organizowane są warsztaty, w trakcie których młodzież może odkrywać tajniki kowalstwa artystycznego, ceramiki, lub też upiec własny chleb. Dzięki temu w skansenie dobra zabawa i przekazywanie wiedzy tworzą spójną całość, a wypoczynek na terenie takiej placówki muzealnej staje się ciekawym doświadczeniem dla każdego turysty-bez względu na jego wiek.

wycieczki-szkolne-bydgoszcz

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów.

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.