|  | 

Blog

Zamość i okolice

Lubelszczyzna to ciekawy turystycznie, lecz mocno nie doceniany zakątek Polski. Perełką w jej krajobrazie są okolice Zamościa – bogate zarówno w atrakcje historyczne jak i przyrodnicze.

Zwiedzanie rozpocznijmy oczywiście od Zamościa – to piękne miasteczko położone w malowniczej okolicy. Warto wynająć przewodnika, która oprowadzi nas po wszystkich zakamarkach i opowie wiele ciekawych historii. Obowiązkowym punktem zwiedzania są doskonale zachowane pozostałości twierdzy Zamoyskich i ZOO. Zwiedzanie Roztocza nie może obyć się bez wizyty w Zwierzyńcu. To niewielkie miasteczko położone wśród lasów, którego główną atrakcją jest kościółek zbudowany na środku jeziora. Natomiast w upalny dzień można skorzystać z kąpieli w stawach Echo, które znajdują się kilka kilometrów od centrum. Pomimo niepozornej wielkości turystyka Zwierzyńca stoi na wysokim poziomie – pełno jest lokali gastronomicznych, moteli i pensjonatów.

Warto odwiedzić Zamojszczyznę – to jeden z najpiękniejszych regionów południowo-wschodniej Polski. Czyste powietrze i niemal nienaruszona ludzką ręką przyroda zachęca do dłuższych wypoczynków.

zamosc-i-okolice

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje

    Lotnisko Gdańsk zyskuje Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły swoje plany rozwoju na 2013 r., na których zyskać ma gdański międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Przewoźnik zapowiedział najbliższej wiosny zbazować na nim już swój czwarty samolot typu Airbus A320, a co za tym też idzie, chce zwiększyć na istniejących już trasach częstotliwość rejsów.

  • Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco

    Wczasy w San Francisco San Francisko to przepiękne miasto nad Oceanem Spokojnym. Znajduje się na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę ludności na obszarze Kalifornii. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Obecnie jest to bardzo dobrze znany kurort turystyczny. Miedzy innymi warto zobaczyć tutaj Most Golden Gate, a także chińską dzielnice Chinatown a także fabrykę czekolady.